Alive.

Jakim trzeba być kreatorem rzeczywistości, żeby móc zdmuchnąć jednym tchem światopoglądy budowane przez lata? Jak zagubionym trzeba być człowiekiem, żeby świadomie i dobrowolnie dopuszczać się czynów niewybaczalnych? Jak pozbawionym dobra trzeba być zwierzęciem, żeby sprawiać, że to ofiara czuję się gorszą jednostką?

Ofiara. Ludzie tak bardzo boją się przyznać do tego, że są ofiarami. Bo to uwłacza godności, bo przypisuje etykiety słabości i wszechobecnego poddaństwa. Wszyscy jednak wiemy, że to nie powinno tak funkcjonować. A ofiara nad katem ma tę przewagę, że nie musi kreować rzeczywistości, by pokazać siłę, jaką jest człowieczeństwo.

Tylko, jak przestać cierpieć?

R.

Reklamy

Jedna odpowiedź to “Alive.”

  1. cierpienie wzmaga człowieczeństwo. uczy. ofiara nie jest poddanym kata. może jednak stać się poddanym swojego własnego bólu. a i to niewłaściwe. trzeba pilnować, żeby tak się nie stało. w momencie przełomowym człowiek zostaje odciętym od zadającego rany. relacja człowiek-człowiek zamienia się w relację człowiek-jego własne cierpienie. co pomaga wejść w głąb siebie. i to jest własnie lekcja. za lekcje trzeba być wdzięcznym. losowi. tego Ci życzę.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: